“Gjendja jashtë kontrollit në Bajram Curri”, tropojani denoncon te Berisha: Mbi 20 persona presin...

Publikuar tek: politike, më 14:59 13-07-2020 “Gjendja jashtë kontrollit në Bajram Curri”, tropojani denoncon te Berisha: Mbi 20 persona presin...

Gjendja nga koronavirusi në Tropojë është e rëndë, sipas ish-kryeministrit i cili si rrallë herë ka denoncuar situatën në vendlindjen e tij.

Berisha thotë se janë mbi 20 persona që presin t’u kryhet testi për Covid-19, ndërsa të tjerë që janë të sëmurë, nuk po marrin ndihmën e duhur.

Postimi i plotë i Berishës:

Gjendje alarmante e covid19 ne Tropoje!

Jane mbi 20 persona qe presin me kot per testin!

Te semure ne gjendje te rende qe nuk ndihmohen.

127 nuk ju shkon ne ndihme.

Personeli mjekesor pa mjete mbrojtese

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Persh Dr Berisha ne b curre gjendja jasht kontrilli nga Cov19 mjeket e qendrave nuk ju pergjigjen te semureve ata vijne ne spital per ndihme por ne spital ska tampona ata qe  kan tampon nuk nuk I pergjigjen as mjek e te spitaleve thua s ua bejne me parat e veta  ka dhe nje pacjent ne gjendje te keqe me cov 19 SH GJ qe nuk i jep ndihmen njeri. As 127 nuk ju vjen ne ndihme personeli ne gjendje te mjerushme gjithqka jasht kontrolli  anonim te lutem aktualisht jane mbi 20 persona qe presin per tampon.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099079608917236
array(1) { ["section"]=> string(100) "gjendja-jashte-kontrollit-ne-bajram-curri-tropojani-denoncon-te-berisha-mbi-20-persona-presin-213715" }