Gjendja në shëndetësi, Rama e pranon për herë të parë: Dakord dakord, ka shumë për të bërë… (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 20:19 08-01-2018 Gjendja në shëndetësi, Rama e pranon për herë të parë: Dakord dakord, ka shumë për të bërë… (VIDEO)

Një nga sektorët më të kritikuar dhe sulmuar gjatë këtyre viteve nga Opozita ka qenë shëndetësia.

Por lidhur me këtë çështje ka reaguar kryeministri Rama. Për herë të parë kreu i qeverisë Rama ka pranuar që ka ende shumë për t'u bërë në këtë sektor.

Por në postimin e tij në facebook, kryeministri nuk harron të kujtojë që gjithë ato që duhen bërë në shëndetësi mund t’i realizojë vetëm Partia Socialiste dhe qeveria që ai drejton.

“…Vetëm ne mund t’i bëjmë ato që akoma duhen bërë dhe vetëm ata që e lanë shëndetësinë në derexhenë e katër vjetëve më parë, s’mund të flasin sot…”,- shkruan Rama ndër të tjera në facebook.

Më poshtë reagimi i plotë:

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Skandal në Durrës, në nëntor rruga asfaltohet, brenda tre muajsh prishet dhe hapet kanali
Largimi i Haki Çakos, avokati zbulon faktet: Mund t’i marrë shtetit një thesë me lekë në gjykatë »
Article Logic
Execution time: 0.011183023452759
array(1) { ["section"]=> string(100) "gjendja-ne-shendetesi-rama-e-pranon-per-here-te-pare-dakord-dakord-ka-shume-per-te-bere-video-105880" }