Gjendje alarmante në Fier, qyteti nën ujë, banorët kërkojnë ndihmë

Publikuar tek: aktualitet, më 18:16 13-02-2018 Gjendje alarmante në Fier, qyteti nën ujë, banorët kërkojnë ndihmë

Shirat intensivë që kanë përfshirë vendin ditën e sotMe kanë shkaktuar probleme në disa qarqe të vebdit. Si pAsojë qyteti i FiErit është një nga më problematikët, ku sitauata paraqitet alarmante.

I gjithë qyteti ndodhet nën ujë. Sakaq, lidhur me situatën kreu i PD në Fier, Luan Baci bën me dije se situata është alarmante dhe akuzon Bashkinë për ndërtimet që ka bërë që sipas tij janë shkaku kryesor që Fieri ndodhet sot nën ujë.

Reagimi i plotë:

Te nderuar bashkqytetare, ja Fieri sot.

Kjo eshte Lgj Mbrostar Ferko Rr Sokrat Plaku, ne gjendje te mjerushme si dhe shume rruge dhe Lagje te tjera te Qytetit.

Bashkia po na ben çdo dite publicitet pedonalet dhe fasadat e Rrugeve kryesore, por Qyteti nuk eshte vetem ketu.
Qyteti eshte dhe Mbrostar Ferko dhe Afrim, Afrim i ri, Çeligrad, Kryqezim i parkut etj....

Investoni ne kanalizime, ne sistemime, Fieri po mbytet.
Qytetaret kerkojne ndihme askush nuk pergjigjet.

45678.png

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vdes i moshuari në Tiranë, bie nga shkallët e pallatit
Alarmante, çahet argjinatura në Elbasan, përroi vërshon në banesa »
Article Logic
Execution time: 0.01147985458374
array(1) { ["section"]=> string(71) "gjendje-alarmante-ne-fier-qyteti-nen-uje-banoret-kerkojne-ndihme-110140" }