Gjendje alarmi në Mirditë, dherat 'përpijnë' 10 shtëpi (FOTOT)

Publikuar tek: aktualitet, më 10:07 23-03-2018 Gjendje alarmi në Mirditë, dherat 'përpijnë' 10 shtëpi (FOTOT) Nga Mirdita

Gjendje alarmi është krijuar në Orosh të Mirditës aty ku si pasojë e rrëshkitjes së tokës e masiveve të dherave 10 shtëpi janë shkatërruar.

Banorët jetojnë me ankth e frikë pasi shembjet vazhdojnë ende.

Ditën e djeshme në fshatin Resp, pranë Rrugës së Kombit, në hyrje të tunelit u shkatërrua një biznes autogrill si pasojë e rrëshqitjeve të dherave nga shpati i malit.

Por kjo duket se ishte më e pakta përballë rrezikut serioz për jetën që u kanoset banorëve të mbetur tashmë pa shtëpi dhe nën kërcënimin e motit që sërish sot është me reshje e erë të fortë.

mirdsita.jpg

 mirdirt.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përplasja e policisë me grabitësit në Fier, flet e tmerruar e zonja e shtëpisë: Na shpëtoi llozi (Mbeti një i vdekur e një i plagosur)
"Mirëmëngjes Edvin turisti nga Shkodra!" Si e uron politikani Ramën »
Article Logic
Execution time: 0.011355876922607
array(1) { ["section"]=> string(64) "gjendje-alarmi-ne-mirdite-dherat-perpijne-10-shtepi-fotot-114232" }