Gjendje e tensionuar në SHBA: Turma e protestuesve e kaloi natën jashtë derisa...

Publikuar tek: bota, më 09:16 10-11-2016 Gjendje e tensionuar në SHBA: Turma e protestuesve e kaloi natën jashtë derisa...

Gjendja e tensionuar në mitingun e së SHBA nga zgjedhësit të cilët vituan për President Hillary Clinton, në zgjedhjet në New York nëntor 08, 2016.

Një turmë e mbushur në qendrën Jacob K. Javits panë në heshtje se si rivali i saj, republikan Donald Trump, siguroi presidencën. Dhe turma u shpërnda vetëm kur kryetari i fushatës së Clinton, John Podesta i dha mesazhin protestuesve të shkonin në shtëpi, raporton Reuters.

Foto: Lucas Jackson

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012326002120972
array(1) { ["section"]=> string(83) "gjendje-e-tensionuar-ne-shba-turma-e-protestuesve-e-kaloi-naten-jashte-derisa-59046" }