“Gjeniu i vogël” dhe familja e saj jetojnë në kushte të mjerueshme. Premtimi bosh i Voltana Ademit për shtëpi del sheshit

Publikuar tek: aktualitet, më 18:47 17-05-2017 “Gjeniu i vogël” dhe familja e saj jetojnë në kushte të mjerueshme. Premtimi bosh i Voltana Ademit për shtëpi del sheshit

Një ndër talentet e zbuluara në spektaklin “Gjeniu i vogël” ishte edhe vogëlushja Marjana Begu.

Marjana vjen nga një familje shumë e varfër në Shkodër dhe kushtet e mjerueshme në të cilat ato jetojnë kanë prekur mijëra zemra.

Familja e saj ka kërkuar ndihmë tek kryetarja e Bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi e cila iu premtoi se do t’ju ndërtone një shtëpi.

 Marjana dhe familja e saj kanë jetuar në një banesë me qera sepse Ademi iu kishte premtuar se familja e parë që do të ndihmohej do ishte familja Begu, por ky ishte një premtim bosh sepse nuk kanë marë asnjë përgjigje pas shumë letrave që  i ka dërguar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ambasada amerikane kërkon punonjës, ja pozicioni
Basha “godet” mediat për deklaratën e “Katolikëve”: Shpifje, trillime »
Article Logic
Execution time: 0.011039972305298
array(1) { ["section"]=> string(124) "gjeniu-i-vogel-dhe-familja-e-saj-jetojne-ne-kushte-te-mjerueshme-premtimi-bosh-i-voltana-ademit-per-shtepi-del-sheshit-78985" }