“Gjeniu i Vogël” më në fund bëhet me shtëpi, bashkia e Shkodrës e braktisi në mjerim por familja e saj gjen sërish shpresë

Publikuar tek: aktualitet, më 20:46 29-05-2017 “Gjeniu i Vogël” më në fund bëhet me shtëpi, bashkia e Shkodrës e braktisi në mjerim por familja e saj gjen sërish shpresë

Një ndër talentet e zbuluara në spektaklin “Gjeniu i vogël” ishte edhe vogëlushja Marjana Begu.

Marjana dhe familja e saj jetojnë në kushte të mjerueshme, pa shtëpi dhe nën një strehë të braktisur.

Prej ditësh EKO Mendje ka ndërmarrë përsipër një nisëm për rregullimin e shtëpise së Marjana Begut, fitueses morale në Gjenin e Vogël.

Marjana dhe familja e saj kanë jetuar në një banesë me qera sepse kryetarja e Bashkisë Shkodër Voltana Ademi ju kishte premtuar se familja e parë që do të ndihmohej do ishte familja Begu, por ky ishte një premtim bosh sepse nuk kanë marë asnjë përgjigje pas shumë letrave që i ka dërguar.

Por një nisëm e ndërmarrë nga EKO Mendje shtëpia filloi sot rregullimin e saj dhe kesaj nisme ju bashkuan shumë persona të shoqerisë civile.

gffggfgfggfgghg.jpg

gjgff.jpg

gfjfgjgfj_copy.jpg

jgfjgf.jpg

fgjfggfj.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 90 ditë në Çadër por rrogat dhe dietat nuk i harruan, ja përfitimet e deputetëve gjatë bojkotit
Kështu duket sheshi “Skënderbej” tani »
Article Logic
Execution time: 0.010823011398315
array(1) { ["section"]=> string(125) "gjeniu-i-vogel-me-ne-fund-behet-me-shtepi-bashkia-e-shkodres-e-braktisi-ne-mjerim-por-familja-e-saj-gjen-serish-shprese-80424" }