Gjergj Bojaxhi publikon donacionet për fushatën, ja çfarë i kanë dhuruar

Publikuar tek: politike, më 12:09 25-05-2015 Gjergj Bojaxhi publikon donacionet për fushatën, ja çfarë i kanë dhuruar Gjergj Bojaxhi

Gjergj Bojaxhi, ndryshe nga sa ndodh në politikë, ka bërë publike donacionet për fushatën e tij për Bashkinë e Tiranës.  Dhurimet në para, e sende të nevojshme janë bërë nga 53 individë dhe nga asnjë biznesmen, në shumën rreth 13 milionë lekë të vjetra.

“Dje kemi bërë publike tek faqja jonë (www.netirana.al) të gjithë financimet dhe donatorët e fushatës sonë që është më e lira dhe e thjeshta e realizuar ndonjëherë në Tiranë.  Në komunikimin me mediat ngritëm problemin se fushatat e kandidatëve partiake financohen nga biznese multimilionëshe, burime të dyshimta apo ndoshta edhe kriminale.  Politikanët sigurojnë pushtet nga financimi i miliardierëve dhe kur hipin në pushtet vihen në shërbim të tyre duke shitur interesat tona. Kjo është faktuar gjatë gjithë këtyre viteve”, tha Bojaxhi.

Më poshtë janë emrat e donatorëve dhe shumat e tyre, mes të cilëve janë edhe gazetarë e njerëz të njohur si Neritan Sejamini, Iva Tiço, Ermal Hasimja,  Rezart Lahi etj.

gjergjbojaxhidhurime

gjergjbojaxhidhurime2

gjergjbojaxhidhurime3

Donacionet, bërë publike nga ''Ne, Tirana''

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010187149047852
array(1) { ["section"]=> string(77) "gjergj-bojaxhi-publikon-donacionet-per-fushaten-ja-cfare-i-kane-dhuruar-11921" }