Gjergj Kastriot Skënderbeu ‘mbërrin’ edhe në Prizren, shtatorja i Heroit Kombëtar vendoset në qytetin e Kosovës (FOTO)

Publikuar tek: rajon, më 21:42 27-11-2020 Gjergj Kastriot Skënderbeu ‘mbërrin’ edhe në Prizren, shtatorja i Heroit Kombëtar vendoset në qytetin e Kosovës (FOTO) Busti i Skenderbeut vendoset ne Prizren

Shtatorja e Heroit Kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeut do të jetë i vendosur edhe në qytetin e Prizrenit.

Mbrëmjen e sotme shtatorja e tij ka mbërritur në Prizren, ku edhe do të qëndrojë në mes të një nga shesheve të qytetit.

Ditën e nesërme do të bëhet edhe inagurimi, që përkon edhe me 577 vjetorin e ngritjes së flamurit në kalanë e Krujës nga Skënderbeu.

126909490_2877415012583437_6084272958615487163_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Plas në Kosovë, simpatizantët e LDK-së dhe Vetëvendosjes sherr në mes të qytetit (VIDEO)
»
Article Logic
Execution time: 0.011500120162964
array(1) { ["section"]=> string(120) "gjergj-kastriot-skenderbeu-mberrin-edhe-ne-prizren-shtatorja-i-heroit-kombetar-vendoset-ne-qytetin-e-kosoves-foto-229379" }