Gjergj Xhuvani zhvesh ish gruan e Bleros (FOTO+18)

Publikuar tek: kulture-art, më 08:58 14-02-2016 Gjergj Xhuvani zhvesh ish gruan e Bleros (FOTO+18)

“Distant Angels” ose "Engjëjt janë larg" sjell lakuriqësisht  Teuta Krasniqin, ish bashkëshorten e Blero Muahrremit. Filmi është i regjisorit Gjergj Xhuvani dhe do të transmetohet më 18 shkurt, fillimisht në Prishtinë dhe më pas në kinema në Prizren.

Ky film flet për kohën kur NATO bombardonte në Kosovë, në marsin e vitit 1999 kur nisi edhe eksodi shqiptar. Në këtë film aktorja Teuta  Krasniqi luan me Nik Xhelilaj.

gje.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0073449611663818
array(1) { ["section"]=> string(54) "gjergj-xhuvani-zhvesh-ish-gruan-e-bleros-foto-18-32525" }