Gjergji Goro: I përulur për këta të rinj që pastrojnë Himarën

Publikuar tek: politike, më 13:07 16-07-2015 Gjergji Goro: I përulur për këta të rinj që pastrojnë Himarën

Kryetari i bashkisë së re të Himarës ka postuar disa foto të të rinjve vullnetarë të cilëve u është dashur të pastrojnë zonën e plazhit dhe përreth. Goro thotë se këta të rinjë që nuk vijnë vetëm për plazh, por edhe të na japin një mësim të gjithëve se si duhet të kujdesemi për ambientin që na rrethon, atë që kemi nëpër rrugët ku kalojmë apo përpara portave të shtëpive tona.

“Sot në mëngjes mes shumë postimeve që më dalin ne wall-in tim, ishin dhe këto foto nga Vunoi. Një grup të rinjsh të një Shoqate me emrin "Albania Outdoor" nisur nga ajo që ata kishin shkruar, vërtet më preku jo pak. Për një çast mendova që duhet ta postoja edhe pse pas këtij postimi e di që do marrë shume kritika. Të drejta të gjitha! Por të paktën po i postoj këto foto në shenjë falenderimi.

Goro thotë se këta të rinjë që nuk vijnë vetëm për plazh, por edhe të na japin një mësim të gjithëve se si duhet të kujdesemi për ambientin që na rrethon, atë që kemi nëpër rrugët ku kalojmë apo përpara portave të shtëpive tona.

“ Thjesht Mirënjohje dhe Mësim! Falenderime të rinjve dhe përulem me respekt përpara punës së tyre të palodhur në Himarën tonë”, përmbyll kryetari i bashkisë së Himarës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096509456634521
array(1) { ["section"]=> string(66) "gjergji-goro-i-perulur-per-keta-te-rinj-qe-pastrojne-himaren-16323" }