Gjermani – Itali, zbulohen formacionet zyrtare

Publikuar tek: sport, më 20:33 02-07-2016 Gjermani – Itali, zbulohen formacionet zyrtare

Pas pak do të nisë super ndeshja mes Italisë dhe Gjermanisë e vlefshme për çerekfinalet e Kampionatit Europian.

Trajnerët e dy skuadrave kanë publikuar formacionet që do të hedhin në fushën e lojës dhe në asnjë prej tyre nuk ka surpriza apo ndonjë të papritur. 

Gjermania: Neuer, Hector, Höwedes, Hummels, Khedira, Özil, Müller, Boateng, Kroos, Kimmich, Gomez. Trajner:Joakim Loew
Skema: 4-4-2

Italia: Buffon, De Sciglio, Chiellini, Florenzi, Pellè, Sturaro, Barzagli, Éder, Parolo, Bonucci, Giaccherini. Trajner:Antonio Conte
Skema: 3-5-2

Gjyqtarë: Victor Kassai, György Ring, Vencel Tóth (Hungari) 

Stadiumi: “Stade de Bordeaux”

Lexo edheItali-Gjermani, një derbi edhe për dy futbollistët me origjinë shqiptare 

 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0092999935150146
array(1) { ["section"]=> string(49) "gjermani-itali-zbulohen-formacionet-zyrtare-45338" }