Gjermani në valën e dytë të COVID-19? Rriten ndjeshëm shifrat e infektimeve të reja në 24 orët e fundit

Publikuar tek: bota, më 16:26 23-09-2020 Gjermani në valën e dytë të COVID-19? Rriten ndjeshëm shifrat e infektimeve të reja në 24 orët e fundit Ilustruese

Ashtu si në Britaninë e Madhe dhe shumë vende të tjera europiane, edhe në Gjermani shifrat e infektimeve të reja janë rritur ndjeshëm ditët e fundit.

Gjatë 24 orëve të fundit në Gjermani u regjistruan 1769 raste të reja me koronavirus, ndërkohë që 13 persona humbën ejtën.

Kjo rritje e rasteve ka ngritur alarmin në Gjermani, pasi autoritetet mendojnë se Gjermania është shumë afër përballjes me valën e dytë të COVID-19.

Që nga fillimi i pandemisë në Gjermani janë regjistruar 275.927 raste dhe 9409 viktima.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011198043823242
array(1) { ["section"]=> string(109) "gjermani-ne-valen-e-dyte-te-covid-19-rriten-ndjeshem-shifrat-e-infektimeve-te-reja-ne-24-oret-e-fundit-221387" }