Gjermania hakmerret ndaj Erdogan, i “ngrin” të gjitha pasuritë

Publikuar tek: bota, më 06:13 23-08-2017 Gjermania hakmerret ndaj Erdogan, i “ngrin” të gjitha pasuritë

Ngrirja e pasurisë, e cila i takon presidentit turk Recep Tayyip Erdogan, mund të jetë opsion për Berlinin, si pasojë e ngritjes së tensioneve mes Gjermanisë dhe Turqisë.

Deklarata është bërë nga zëdhënësi i Komisionit për çështje të jashtme në Dhomën e Ulët të Parlamentit gjerman Roderich Kiesewetter.

Ai ka thënë për radiostacionin "RBB", se një masë e tillë duhet të jetë prodhim i vendimit të balancuar të Bashkimit Evropian në tërësi dhe se një veprim i tillë do të paraqiste zgjidhej afatgjate, shkruan indeksi. 

“Mendoj se është e mundur të ngrihet pasuria e klanit Erdogan jashtë vendit. Ne po ngrijmë pasurinë e oligarkëve rusë dhe për çështjen e Turqisë nuk po bëjmë asgjë”, ka thënë Kiesewetter, i cili është anëtar i Partisë Demo-kristiane të kancelares gjermane Angela Merkel.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sulmet terroriste të Spanjës, lirohet i dyshuari, dy të tjerë akuzohen
Marrëveshje e re për armëpushim në lindje të Ukrainës »
Article Logic
Execution time: 0.0093390941619873
array(1) { ["section"]=> string(65) "gjermania-hakmerret-ndaj-erdogan-i-ngrin-te-gjitha-pasurite-89890" }