Gjermania merr kryesimin botëror, zbuloni renditjen e Shqipërisë dhe Kosovës në FIFA

Publikuar tek: sport, më 15:47 14-09-2017 Gjermania merr kryesimin botëror, zbuloni renditjen e Shqipërisë dhe Kosovës në  FIFA

Federata botërore e Futbollit, FIFA ka publikuar renditjen e kombëtareve në të gjithë Botën.

Tashmë për muajin shtator në majë të klasifikimit botëror është Gjermania e cila ka rrëzuar nga froni Brazilin ndrësa në dhjetëshe është futur edhe Frnaca pas dy fitoreve të fundit. Ndërsa sa i përket kombëtares kuq e zi, ajo vazhdon rënien e lirë, pavarsisht se në dy ndeshje mori 4 pikë. Kombëtarja shqiptare për muajin shtator renditet në vendin e 63-të, duke lënë pas ekipe si Norvegjia, Izraeli dhe Venezuela.

Ndërkohë përfaqsuesja e Kosovës vazhdon të notojë në ujrat e ftohtë duke u renidtur në vendin e 184-ët për muajin shtator. 

Screenshot_1.jpg

Screenshot_2.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020378112792969
array(1) { ["section"]=> string(89) "gjermania-merr-kryesimin-boteror-zbuloni-renditjen-e-shqiperise-dhe-kosoves-ne-fifa-92340" }