GJERMANIA NË ALARM/ 8 të vdekur nga stuhia, 500 milion euro dëme

Publikuar tek: bota, më 17:46 19-01-2018 GJERMANIA NË ALARM/ 8 të vdekur nga stuhia, 500 milion euro dëme

Pjesa veriore e Gjermanisë është përfshirë nga stuhia e cila deri tani ka shkaktuar dëme të mëdha në njerëz dhe materiale. 

Autoritetet në Gjermani bëjnë me se konkretisht kanë humbur jetën 8 persona, ndërsa dëmet materiale arrijnë shifrën 500 milion euro. Situata paraqitet tejet alarmante dhe cilësohet si stuhia më e fuqishme në 11 vitet e fundit.

Pemët e rëna kanë shkaktuar probleme edhe në qarkullim ku disa linja hekurudhore janë bllokuar plotësisht. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011338949203491
array(1) { ["section"]=> string(69) "gjermania-ne-alarm-8-te-vdekur-nga-stuhia-500-milion-euro-deme-107185" }