Gjermania planifikon qendra dëbimi për azilkërkuesit nga këto dy shtete

Publikuar tek: bota, më 21:15 17-01-2016 Gjermania planifikon qendra dëbimi për azilkërkuesit nga këto dy shtete

Gjermania është duke marrë masa për përshpejtimin e dëbimit të azilkërkuesve të rrefuzuar nga Algjeria dhe Maroku.

Refugjatët do të vendosen në qendra të posaçme për dëbim përpara se të riatdhesohen në vendet e tyre. Propozimi vjen pas një sërë sulmesh fizike seskuale, sjellje të pahijshme dhe grabitje gjatë natës së ndërrimit të viteve në qytetin e Kolnit, për të cilat Gjermania fajëson refugjatët nga Afrika Veriore dhe vendet arabe.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012539863586426
array(1) { ["section"]=> string(77) "gjermania-planifikon-qendra-debimi-per-azilkerkuesit-nga-keto-dy-shtete-30249" }