Gjermania refuzon Erdoganin, aeroplani i tij niset drejt Londrës

Publikuar tek: bota, më 23:40 15-07-2016 Gjermania refuzon Erdoganin, aeroplani i tij niset drejt Londrës

Burime të larta nga ushtria amerikane bëjnë me dije se aeroplani me Presidnetin turk Rexhep Taip Erdogan është nisur drejt Londrës.

Sipas burimeve të pakonfirmuara ende, Erdogan është nisur drejt Britanisë ku do të kërkojë azil politik pasi i është refuzuar ulja në Gjermani.

Mijëra njerëz kanë mbushur rrugët në Stamboll dhe Ankara duke iu përgjigjur thirrjes së Erdogan për të kundërshtuar grushtin e shtetit. Dyshohet se ushtria ka hapur zjarr në drejtim të qytetarëve duke shkaktuar viktima.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02141284942627
array(1) { ["section"]=> string(69) "gjermania-refuzon-erdoganin-aeroplani-i-tij-niset-drejt-londres-46757" }