Gjermania tërheq nga tregu të gjitha çokollatat Mars dhe Snickers

Publikuar tek: bota, më 14:11 23-02-2016 Gjermania tërheq nga tregu të gjitha çokollatat Mars dhe Snickers

Gjermani ka tërhequr nga tregu të gjitha çokollatat Mars dhe Snickers, pasi në brendësi të tyre janë gjetur copëza plastike.

Çokollatat të cilat janë tërhequr kanë datë konsumimi para 19 Qershorti 2016 dhe 8 Janarit 2017. Skandali i fabrikave që prodhojnë rreth 10 milionë çokollata në ditë, ka prekur edhe produkte si “Milky Way Mini”.

Kompania tha se po tërhiqen nga tregu të gjitha këto produkte brenda së cilave janë gjetur copzëa plastike.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011798143386841
array(1) { ["section"]=> string(71) "gjermania-terheq-nga-tregu-te-gjitha-cokollatat-mars-dhe-snickers-33331" }