Gjermeni: Planet vendore moment i rëndësishëm për zhvillimin në Shqipëri dhe garanci për investitorët

Publikuar tek: politike, më 10:27 01-04-2016 Gjermeni: Planet vendore moment i rëndësishëm për zhvillimin në Shqipëri dhe garanci për investitorët

Ministrja Eglantina Gjermeni në fjalën e saj gjatë prezantimit të strategjive të zhvillimit të territorit tha se strategjitë do të mbështeten nga USAID.

Bashkitë tashmë kanë nisur punën për hartimin e tyre dhe planet e miratuara janë garanci edhe për investitorët.

Gjatë fjalës së saj Gjermeni tha: “26 bashki po mbështeten nga qeveria, 5 bashki po mbështeten nga USAID, ndërkohë që për të gjitha bashkitë e tjera do kemi një takim me donatorët për mundësi investimi, asistencë që të hartojnë planet vendore.

Sipas Gjermenit ky është një moment të rëndësishëm për zhvillimin e qëndrueshëm në Shqipëri.

Pavarësisht këtij takimi këto bashki janë të mirëpritura nga ministria për të asistuar me qëllim që të nisin hartimin e planeve”.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0095059871673584
array(1) { ["section"]=> string(106) "gjermeni-planet-vendore-moment-i-rendesishem-per-zhvillimin-ne-shqiperi-dhe-garanci-per-investitoret-36573" }