Gjermeni, takim me donatorët për asistencë ndaj Bashkive. Jemi në finalizimin e planeve vendore

Publikuar tek: politike, më 10:27 12-04-2016 Gjermeni, takim me donatorët për asistencë ndaj Bashkive. Jemi në finalizimin e planeve vendore

Ministrija e Zhvillimit Urban dhe Turizmit, Eglantina Gjermeni gjatë një takimi me donatorët për asistencë ndaj Bashkive për hartimin e planeve vendore dhe është shprehur se janë në përfundim të tyre.

Gjermeni  tha se: "Shqipëria po hyn në një etapë të re të territorit dhe kjo etapë i shërben zhvillimit.  Jemi në finalizimin e planeve vendore dhe kombëtare për zhvillimine 15 viteve. 5 Bashki po financohen nga USAID për planet e përgjithshme vendore dhe 26 të tjera po mbështeten nga qeveria shqiptare dhe do të përfundojnë brenda korrikut dhe në 2030 Shqipëria do të  jetë vizioni i planeve kombëtare. Brenda kwtij viti 31 Bashki nga 61 që ka Shqipëria do të kenë planet vendore."

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.010787963867188
array(1) { ["section"]=> string(99) "gjermeni-takim-me-donatoret-per-asistence-ndaj-bashkive-jemi-ne-finalizimin-e-planeve-vendore-37463" }