Gjest i mrekullueshëm, fabrika ushtarake në Izrael ‘lufton’ Covid-19: Në vend të armëve, prodhon mjete mbrojtëse për MJEKËT  

Publikuar tek: bota, më 13:35 01-04-2020 Gjest i mrekullueshëm, fabrika ushtarake në Izrael ‘lufton’ Covid-19: Në vend të armëve, prodhon mjete mbrojtëse për MJEKËT   Foto nga forcat e izraelit

Lufta ndaj Koronavirusit nuk vijon vetëm nga mjekët me përkushtimin e tyre.

Së fundmi në Izeael janë edhe ushtarakët ata që po japin ndihmën e tyre në prodhimin e mjeteve të nevojshme shëndetësore për t'i bërë ballë pandemisë së Covid-19.

Një fabrikë e Forcave Izraelite të Mbrojtjes, që shërbim parësor ka prodhimin e mjeteve mbrojtëse ushtarake, sot po prodhon mjete ndihmëse për shëndetësinë.

Në fabrikën në fjalë, janë duke u prodhuar syze mbrojtëse për stafin mjekësor si dhe spraj për të dezinfektuar hapësirat publike, bën me dije faqja Forcave Izraelite të Mbrojtjes.

Në këtë mënyrë, ushtarakët janë bashkuar me mjekët në përballimin e Pandemisë që ka shkaktuar mijëra humbje jete në botë.

91702016_153015119356703_4841249598037032960_n_copy.jpg

91759863_212138240061757_1018441895270940672_n.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0093460083007812
array(1) { ["section"]=> string(125) "gjest-i-mrekullueshem-fabrika-ushtarake-ne-izrael-lufton-covid-19-ne-vend-te-armeve-prodhon-mjete-mbrojtese-per-mjeket-200915" }