GJEST I PAZAKONTË/ Kuksiani mes Brukselit, mesazh Ramës (FOTOT)

Publikuar tek: aktualitet, më 12:25 13-04-2018 GJEST I PAZAKONTË/ Kuksiani mes Brukselit, mesazh Ramës (FOTOT)

Një qytetar kuksian ka bërë një gjest të pazakontë mes Brukselit.

Ai ka zgjedhur të protestojë në një mënyrë tejet të veçantë duke i dhënë kështu edhe një mesazh të qartë kryeministrit Edi Rama.

Sokol Nela përmes një pankarte i ka kërkuar kryeministrit Rama të lirojë 11 kuksianët e protestës së Rrugës së Kombit duke pohuar se në fakt ata duhet të jenë kandidatë për çmimin Nobel.

“Zoti Kryeministër. Ju i kërkuat falje publike popullit të Kukësit. Përse nuk ia lironi djemtë nga burgu? Ata nuk janë trafikantë e as terroristë, ata janë kandidatë për çmimin Nobel”, shkruhet në pankartën e kuksianit.

30657261_1712512825470989_2075568414948065280_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Të akuzuar për vrasjen e 3 policëve, LIROHEN shqiptarët (EMRAT)
Sekuestrohet FUORISTRADA me gjysmë ton drogë në KAVAJË, arrestohet i riu (Në kërkim PRONARI dhe 3 të tjerë) »
Article Logic
Execution time: 0.011343002319336
array(1) { ["section"]=> string(66) "gjest-i-pazakonte-kuksiani-mes-brukselit-mesazh-rames-fotot-116759" }