GJESTI HUMAN/ Arnold Schwarzenegger dhuron 1 milion dollarë për të ‘luftën’ kundër koronavirusin

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 11:14 27-03-2020 GJESTI HUMAN/ Arnold Schwarzenegger dhuron 1 milion dollarë për të ‘luftën’ kundër koronavirusin

Koronavirusi ka ‘pushtuar’ gjithë botën.

Për shkak të kësaj situate të frikshme të shumtë kanë qenë dhe personazhet e njohura që kanë ofuar shuma të ndryshme parash për të ardhur në ndihmë në këtë situate.

Aktori i famshëm, Arnold Schwarzenegge, ka dhuruar 1 milionë dollarë për të ndihmuar kundër ‘luftës’ së koronavirusit.

Aktori i famshëm që të gjithë e njohim përmes ‘Terminatori’ ka përdorur rrjetet sociale vazhdimisht për t'u bërë thirrje ndjekësve të tij që të qëndrojnë në shtëpi dhe të ndjekin këshillat se si të mbrohemi në këtë periudhe pandemie.

Ai ka bërë të ditur kontriburin e tij nëpërmjet një postim në ‘Instgram’ duke uruar që kjo situatë të kalojë sa më shpejt.

“Asnjëherë nuk kam menduar të ulem në shtrat dhe të ankohem se sa keq janë gjërat, gjithmonë kam besuar që të gjithë duhet të bëjmë pjesën tonë për t'i bërë gjërat më mirë. Kjo është një mënyrë e thjeshtë për të mbrojtur heronjtë tanë të veprimit në vijën e parë në spitalet tona, dhe jam krenar që jam pjesë e saj. Unë dhurova 1 milion dollarë dhe shpresoj që të gjithë ju që mundeni të kontribuoni për të mbështetur këta heronj,” shkruan aktori.

Kujtojmë që deri më tani në rang global 24.110 persona kanë humbur jetën, 537.042 janë të infektuar, ndërsa 123.268 janë shëruar.

91265485_2847975971937611_3038284041561309184_n.png

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0091178417205811
array(1) { ["section"]=> string(100) "gjesti-human-arnold-schwarzenegger-dhuron-1-milion-dollare-per-te-luften-kunder-koronavirusin-200254" }