GJESTI HUMAN/ Efektivët e Policisë së Divjakës dhurojnë gjak për fëmijët talasemikë

Publikuar tek: aktualitet, më 12:34 15-10-2019 GJESTI HUMAN/ Efektivët e Policisë së Divjakës dhurojnë gjak për fëmijët talasemikë Efektivët e Policisë së Divjakës duke dhuruar gjak

Edhe Policia e Divjakës i është bashkuar ditën e sotme nismës së Kryqit të Kuq të dhurimit të gjakut.

Punonjësit e Komisariatit të Policisë Divjakë kanë dhuruar gjak në ndihmë të fëmijëve talasemikë.

Më parë kësaj nisme i janë bashkuar edhe punonjësit e policisë së Fierit, disa demokratë dhe socialist.

“Dhurimi i gjakut është një akt i thjeshtë personal, por me vlera të mëdha humane dhe civile. Çdo person që dhuron gjak është një hero për fëmijët talasemikë. Dhuroni gjak, shpëtoni jetë!”, bën thirrje policia.

72757978_391236711767786_5091423733562736640_n.jpg

73142791_572814276594079_2717565600774750208_n.jpg

73257649_736366096791001_7662205695965528064_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0075960159301758
array(1) { ["section"]=> string(89) "gjesti-human-efektivet-e-policise-se-divjakes-dhurojne-gjak-per-femijet-talasemike-182144" }