Gjesti i Leo Messit pas golit, “lumë” të sharash nga fansat e Real Madrid

Publikuar tek: sport, më 17:22 24-04-2017 Gjesti i Leo Messit pas golit, “lumë” të sharash nga fansat e Real Madrid

Veprimi i Leo Messit pas golit të fitores që i shënoi Realit në sfidën e djeshme me Barcelonën i kushtoi atij një karton të verdhë, por edhe një "lumë" ofendimesh nga ana e fansave madrilen.

Sulmuesi argjentinas realizoi në minutën e 92-të, hoqi fanellën dhe ua tregoi atë tifozëve të Real Madrid.

Një gjest, i cili i bërë nga ana e Messit duket i çuditshëm, për faktin se "pleshti" njihet si një prej futbollistëve më "fair-play" dhe aspak provokues.

Por përse një reagim i tillë nga Messi? "Sport.es" raporton se ishin disa arsye që e detyruan sulmuesin e Barçës të shpërthente në atë mënyrë festimi dhe t'iu tregonte më pas edhe fanellën e tij, tifozëve të Realit.

Goditja që mori në fytyrë nga Marselo dhe që i shkaktoi gjakderdhje, kartoni i munguar në këtë rast në dëm të mbrojtësit të Realit, kartoni i kuq që nuk iu akordua Casemiro-s, provokimet me fjalë gjatë ndeshjes dhe ndërhyrja brutale e Sergio Ramos në dëm të tij, goli i barazimit të përkohshëm (2-2)i shënuar nga James Rodriguez, ishin disa nga arsyet, të cilat bën që Messi të dilte nga vetvetja.

 

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024569034576416
array(1) { ["section"]=> string(76) "gjesti-i-leo-messit-pas-golit-lume-te-sharash-nga-fansat-e-real-madrid-76290" }