Gjesti i madh i aktores Nicole Kidman, ja çfarë bën për viktimat e dhunës në Kosovë

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 09:41 18-11-2016 Gjesti i madh i aktores Nicole Kidman, ja çfarë bën për viktimat e dhunës në Kosovë

Aktorja e famshme e Hollyëood Nicole Kidman ka bërë një gjest të madh ndaj viktimave të dhunës në Kosovë gjatë luftës.

Fituesja e mjft çmimeve prestigjoze thotë se pasi I ka parë fëmijët në Kosovë ajo ka vendosur ti ndihmojë ata.

Ajo tha mbrëmë në Nju Jork, gjatë ceremonisë së shënimit të 20 vjetorit të Fondit të Kombeve të Bashkuara për ndaljen e dhunës kundër grave, se prej para 10 vitesh ka filluar të angazhohet dhe do të “jetë zë për femrat që nuk kanë zë”, raporton AP, transmeton Rel.

Organizata Gratë e Kombeve të Bashkuara tha se në këtë darkë janë tubuar më se 105 mijë dollarë, përfshirë donacionin prej 50 mijë dollarëve nga aktorja, Nicole Kidman.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0260169506073
array(1) { ["section"]=> string(88) "gjesti-i-madh-i-aktores-nicole-kidman-ja-cfare-ben-per-viktimat-e-dhunes-ne-kosove-59914" }