GJESTI I RRALLË/ Papa Françesku lan dhe puth këmbët e 12 të burgosurve

Publikuar tek: bota, më 15:22 19-04-2019 GJESTI I RRALLË/ Papa Françesku lan dhe puth këmbët e 12 të burgosurve

Papa Françesku ka pastruar dhe ka puthur këmbët e 12 të burgosurve në një burg në Itali.

Me këtë akt Papa Françesku është përpjekur të na tregojë të gjithëve se duhet të ndihmojmë njëri-tjetrin dhe të jemi joegoistë e të përulur.

‘Kështu ishtë jeta e Jezusit dhe ne duhet të ndjekim shembullin e tij’, tha Papa Françesku.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012711048126221
array(1) { ["section"]=> string(76) "gjesti-i-rralle-papa-francesku-lan-dhe-puth-kembet-e-12-te-burgosurve-161064" }