Gjetan Keta kampion, fiton përballë turkut dhe ruan titullin e “WBC”

Publikuar tek: sport, më 21:29 19-02-2016 Gjetan Keta kampion, fiton përballë turkut dhe ruan titullin e “WBC”

Ka përfunduar në raundin e 5 përballja mes Gjetan Ketës dhe Turgaj Uzun. Keta ka mbrojtur titullin intercontinental të “WBC”, duke rrëzuar “Knock Out” kundërshëtarin e tij. Kjo ishte fitorja e 22-të për boksierin shqiptar.

Ndeshja nuk shkoi më shumë se 5 raunde, nga 12 të mundshme në këtë sport të rëndë, gjatë të cilave boksieri shqiptar Gjetan “Mike” Keta ishte më kërkues dhe sulmonte vazhdimisht.

Triumfi pritet që t’i hapë rrugën Ketës në arenën e madhe të boksit në ringjet e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, si dhe të synojë titullin kampion bote.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028420925140381
array(1) { ["section"]=> string(71) "gjetan-keta-kampion-fiton-perballe-turkut-dhe-ruan-titullin-e-wbc-33043" }