Gjetan KETA shpallet kampion bote, si shkatërroi BOSHNJAKUN

Publikuar tek: sport, më 12:30 09-09-2018 Gjetan KETA shpallet kampion bote, si shkatërroi BOSHNJAKUN

 Boksieri shqiptar Gjetan Keta ka fituar duelin e djeshëm ndaj kundërshtarit të tij boshnjak Sldjan Janjanin, në ndeshjen e zhvilluar në Dibër të Maqedonisë.

 

Në këtë mënyrë Keta ka fituar titullin kampionë bote për peshat e mesme në WBU, duke kënaqur publikun shqiptar vendas që kishte ardhur në numër të madhe për të mbështetur sportistin. Gjeta u rikthye në ring pas një shkëputjeje disa mujore dhe kjo ishte fitorja e 23 në karrierën e tij.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nuk i ndahet tersi, theu këmbën para 3 vitesh ndërsa sot del me mask oksigjeni nga fusha
Kombëtarja shqiptare gati për Skocinë, zbarkon në Rinas »
Article Logic
Execution time: 0.008342981338501
array(1) { ["section"]=> string(65) "gjetan-keta-shpallet-kampion-bote-si-shkaterroi-boshnjakun-133716" }