Gjici i futet punës dhe pastron plehrat e Kukësit, Rama sulmon Shehun: E ktheu bashkinë në stacion autobusi

Publikuar tek: aktualitet, më 11:27 12-08-2019 Gjici i futet punës dhe pastron plehrat e Kukësit, Rama sulmon Shehun: E ktheu bashkinë në stacion autobusi

Me betimin e kryebashkiakut të ri socialist Safet Gjici për Kukësin ka nisur aksioni i pastrimit të plehrave në të gjithë qytetin, ashtu si edhe në disa qytete të tjera.

Për këtë ka reaguar edhe kryeministri Edi Rama në një postim në Facebook, ku sulmon ish-kryebashkiakun demokrat Bashkim Shehun.

Rama e akuzon Shehun se e kishte kthyer bashkinë në stacion autobuzi që sipas tij merrej me organizimin e qytetarëve në protestat e opozitës dhe linte mënjanë plehrat nëpër qytet.

"Me ikjen e kryetarit të Kukësit, që e kishte katandisur bashkinë në një stacion autobuzi, nga ku vejevinin për Tiranë punonjësit e kthyer në protestues të Lëvizjes #RamaIk, po ikin edhe kodrat me plehra nëpër qytet, falë rikthimit të pushtetit vendor në shërbim të qytetarëve dhe rikthimit në duart e punonjësve të mjeteve të pastrimit, në vend të molotovëve e të gurëve të revolucionit imagjina", shkruan Rama krahas fotove të aksionit të pastrimit.

67809154_10156903772331523_7842753373626433536_n.jpg

67871549_10156903772311523_1528933942772629504_n.jpg

68459725_10156903772241523_5057538984217935872_n.jpg

68269392_10156903772246523_2934614736605544448_n.jpg

68681982_10156903772661523_1710329043250839552_n.jpg

67889753_10156903772581523_2547684727796531200_n.jpg

67947596_10156903772571523_7333228608594378752_n.jpg

68821916_10156903772436523_902593093855870976_n.jpg

68407301_10156903772401523_582789369434210304_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kontrollet në karburante, Balluku: Kjo luftë do të intensifikohet
Vrasja në Rrëshen, Gjini priste në makinë bashkëshorten që sapo zbriti për në dyqan (FOTO nga VENDNGJARJA – DINAMIKA) »
Article Logic
Execution time: 0.012326955795288
array(1) { ["section"]=> string(112) "gjici-i-futet-punes-dhe-pastron-plehrat-e-kukesit-rama-sulmon-shehun-e-ktheu-bashkine-ne-stacion-autobusi-175081" }