Gjigantët e kafesë në Itali përgatiten për pushtimin nga Starbucks

Publikuar tek: bota, më 17:34 18-09-2017 Gjigantët e kafesë në Itali përgatiten për pushtimin nga Starbucks

Dy prej emrave më të mëdha të kafesë në Itali po marrin masa konkrete duke i paraprirë pushtimit nga gjiganti Starbucks.

Rivali amerikan pritet të mbërrijë vitin tjetër në Itali dhe për një kohë të shkurtër parashikohet të hapë më shumë se 200 degë në shtetin e fiksuar pas kafesë.

Ekspertët e industrisë thonë se nuk është rastësi që në pikat kryesore ku është parashikuar të hapet Starbucks, janë hapur më parë lokale gjigante dhe tepër luksoze të kafesë nga markat e famshme italiane si Lavazza dhe illycaffe. /Newsbomb.al

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Policia qëllon udhëheqësin e LGBT për vdekje me thikë në dorë
Skena të frikshme, modelet të lara në gjak, njëra kalon me shpatë sipër kufomave »
Article Logic
Execution time: 0.0091860294342041
array(1) { ["section"]=> string(72) "gjigantet-e-kafese-ne-itali-pergatiten-per-pushtimin-nga-starbucks-92791" }