Gjiganti mediatik shkurton qindra vende pune

Publikuar tek: bota, më 13:44 01-11-2016 Gjiganti mediatik shkurton qindra vende pune Zyrat e redaksisë

Thomson Reuters

Korporata shumëkombëshe e masmedias dhe informacionit, Thomson Reuters ka njoftuar për reduktimin e 2 mijë vendeve të punës.

Vendimi i drejtorit ekzekutiv, i cili ka njoftuar punonjësit me anë të një letre këtë të martë , prek më shumë se 150 qendra në 39 shtete të ndryshme.

Pjesa më e madhe e vendeve të punës që do të ristrukturohen i përkasin sipërmarrjes, teknologjisë, grupet financiare dhe të riskut.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02155613899231
array(1) { ["section"]=> string(50) "gjiganti-mediatik-shkurton-qindra-vende-pune-58058" }