Gjika del nga spitali, shkon në Prokurori

Publikuar tek: aktualitet, më 11:45 23-02-2015 Gjika del nga spitali, shkon në Prokurori Shpëtim Gjika në gjykatë, në çështjen e parë ndaj tij

Shpëtim Gjika ka lënë sot shtratin e spitalit për t’u paraqitur në Prokurorinë e Vlorës. Kryetari I Bashkisë së Vlorës duket se ka patur përmirësime shëndetësore,  pasi ka lënë spitalin, ku ishte shtruar si pasojë e shqetësimeve në zemër, në orët e para të arrestimit të tij për ‘’Shpërdorim Detyre’’.

Gjika është paraqitur tek prokurorët e Vlorës për t’iu përgjigjur pyetjeve të tyre, në lidhje me çështjen ngarkuar ndaj tij, për dhënien e lejës në ndërtimin e një pallati 11-katësh në qendër të Vlorës, për të cilin prokurorët dyshojnë se e ka dhënë në kundërshtim me ligjin.

Prej disa minutash Gjika po flet me prokurorët. Së bashku me të ditë më parë u arrestua edhe pronari I pallatit të ndërtuar Artur Haxhi si dhe shefja e Urbanistikës Dorjana Sula.

Pas arrestimit prokurorët shkuan në zyrën e Gjikës, në kohën kur ai ndodhej në spital dhe shqyen derën për të hyrë në të. Ata nuk gjetën asnjë dokument në lidhje me çështjen, si dokument letër, po ashtu edhe kompjuterik.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Drejtori i AKU merr nipin specialist në punë, nervozohet nga kamera
Prokurorët në zyrën e Gjikës në Vlorë të sekuestrojnë dokumentet, zyra mbyllur »
Article Logic
Execution time: 0.01370906829834
array(1) { ["section"]=> string(45) "gjika-del-nga-spitali-shkon-ne-prokurori-4185" }