Gjiknuri: Aeroporti i Vlorës më i miri në Shqipëri, 100 mln EURO ( Flet dhe për 2 të reja: Ja ku do ndërtohen)

Publikuar tek: politike, më 16:26 24-01-2018 Gjiknuri: Aeroporti i Vlorës më i miri në Shqipëri, 100 mln EURO ( Flet dhe për 2 të reja: Ja ku do ndërtohen)

Ministri i Energjisë dhe Infrastrukturës Damian Gjiknuri ka dalë në një konferencë për shtyp ku ka pohuar se brenda vitit do nisë puna për ndërtimin e Aeroportit të Vlorës që siç u shpreh ai, nuk do jetë i vetmi. 

Sipas premtimit të Gjiknurit është duke u punuar edhe për aeroportin e Kukësit si dhe është duke u studiuar edhe ndërtimi i aeroportit të Sarandës.

“Aeroporti i Vlorës do jetë më i miri në Shqipëri. Më i madh se aeroporti i Rinasit. Është një investim prej 100 milionë eurosh dhe do nisë ndërtimi brenda vitit. Po punojmë intensivisht për aeroportin e Kukësit, gjithashtu dhe për aeroportin turistik të Sarandës, e cila është një zonë që ka intensitet të lartë turistësh”, u shpreh ministri.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099070072174072
array(1) { ["section"]=> string(111) "gjiknuri-aeroporti-i-vlores-me-i-miri-ne-shqiperi-100-mln-euro-flet-dhe-per-2-te-reja-ja-ku-do-ndertohen-107765" }