Gjiknuri e pranon për herë të parë: Ky është premtimi që nuk e mbajtëm dot

Publikuar tek: politike, më 00:24 23-01-2018 Gjiknuri e pranon për herë të parë: Ky është premtimi që nuk e mbajtëm dot

Ministri i Energjisë dhe Infrastrukturës, Damian Gjiknuri ka folur për procesin e reformave në energji dhe investimet në infrastrukturë në vitet e fundit.

I ftuar në emisionin “Tonight Ilva Tare” në Oranews, Gjiknuri ka pranuar për herë të parë se nuk arrit që të përmbushej zotimi sa i përket eleminimit të humbjeve në rrjet në sektorin e energjisë elektrike.

Gjiknuri u shpreh se në fillim u zotuan që do i çonin humbjet në nivelin 21%, por kjo nuk arrit, por ai gjithsesi nuk e quajti këtë gjë një dështim.

Gjiknuri: Mos arritja e prishtmërisë nuk do të thotë se ngele në klasë. Energjia është kthyer në faktor të stabiliteti financiar, kur dikur ka qenë kërcënimi më i madh. Ne e morëm me 45% humbjet. Edhe për shkak të vështirësive, edhe për shkak të zgjedhjeve, humbjet e energjisë në 26 për qind.

Tare: Ju thatë 21% në 2017.

Gjiknuri: Nuk e realizuam dot, por nuk quhet dështim.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097808837890625
array(1) { ["section"]=> string(80) "gjiknuri-e-pranon-per-here-te-pare-ky-eshte-premtimi-qe-nuk-e-mbajtem-dot-107564" }