Gjiknuri e thotë sërish: I gatshëm për dialog me opozitën, të ndërtojnë një strukturë për Reformën Zgjedhore dhe do ta miratojmë

Publikuar tek: politike, më 14:44 19-09-2019 Gjiknuri e thotë sërish: I gatshëm për dialog me opozitën, të ndërtojnë një strukturë për Reformën Zgjedhore dhe do ta miratojmë Damian Gjiknuri

Damian Gjiknuri ka theksuar sërish deklaratën se është i gatshëm të japë dorëheqjen nga pozicioni i tij në krye të Komisionit Hetimor për Reformën Zgjedhore, nëse Partia Demokratike vjen në komision.

Gjiknuri tha se mirëpresin opozitën për propozime, ndërsa tha se janë të gatshëm të miratiojnë strukturën e tyre për Reformën Zgjedhre.

“Të ndërtojnë një strukturë të tyre, të themi ne kemi një, dy, tre, katër dhe ne e miratojmë. Po të shprehen ose të kërkojnë forma të tjera me mazhorancën, jam i gatshëm të ulem në tavolinë me ta”, tha ish-ministri.

“Kushte asgjësuese nuk njoh, janë kundër logjikës njerëzire, instikti i njeriu dhe organizata janë mbrojtja. Në qoftë se kërkojnë zgjedhje, propozo çdo lloj opsioni që ty të krijon hapësira për të shkuar në zgjedhje”, theksoi Gjiknuri në studion e News 24.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.033638954162598
array(1) { ["section"]=> string(133) "gjiknuri-e-thote-serish-i-gatshem-per-dialog-me-opoziten-te-ndertojne-nje-strukture-per-reformen-zgjedhore-dhe-do-ta-miratojme-179021" }