Gjiknuri raporton për situatën HEC-e: Niveli i ujit po mbahet nën kontroll

Publikuar tek: aktualitet, më 22:16 07-01-2017 Gjiknuri raporton për situatën HEC-e: Niveli i ujit po mbahet nën kontroll

Situata e krijuar nga reshjet e dendura të dëborës dhe ulja e ekstreme e temperaturave po ndiqet me vëmendje edhe nga Korporata Elektroenergjitike Shqiptare (KESH).

Ministri i Energjitikës, Damian Gjiknuri informon lidhur me situatën hidrike në vend.

“Hidrocentralet e Fierzës, Komanit dhe Vaut të Dejës po mbahen nën kontroll ndërsa prodhimi ditor i energjisë elektrike në Kaskadën e Drinit ka arritur në 16 064 000 kWh. Rezerva energjitike e vendit aktualisht është 776 GWh”, deklaron ministri në rrjetin social facebook.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Familjarët e Balilajt terrorizojnë biznesmenin në Sarandë, publikohet video
Borxhi publik, ja sa do të paguaj një person në 2017-ën »
Article Logic
Execution time: 0.010522842407227
array(1) { ["section"]=> string(79) "gjiknuri-raporton-per-situaten-hec-e-niveli-i-ujit-po-mbahet-nen-kontroll-64893" }