Gjin Gjoni zgjidhet president i Këshillave Gjyqësorë të Ballkanit

Publikuar tek: aktualitet, më 05:54 30-05-2015 Gjin Gjoni zgjidhet president i Këshillave Gjyqësorë të Ballkanit

Gjyqtari i Apelit Gjin Gjoni, njëkohësisht edhe anëtar i KLD-së është zgjedhur president i Rrjetit Ballkanik dhe Euro-Mesdhetar të Këshillave Gjyqësore. Zgjedhja e Gjonit në këtë detyrë u  bë gjatë konferencës së 10-të të këtij rrjeti që u zhvillua në Tiranë.

Kandidatura e gjyqtarit Gjoni si president i rrjetit u votua unanimisht nga 11 shtete që ishin pjesëmarrëse në konferencë.

Gjoni do të kryejë këtë funksion për një periudhë dyvjeçare.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shpërthim me eksploziv në një lokal te “Vasil Shanto”, plagosen dy kalimtarë
Vdes 1 orë pas serumit, mjeku: Mund të ketë konsumuar mbidozë barnash »
Article Logic
Execution time: 0.017376184463501
array(1) { ["section"]=> string(71) "gjin-gjoni-zgjidhet-president-i-keshillave-gjyqesore-te-ballkanit-12263" }