Gjinushi nuk njeh refuzimin e Metës: Dekret NUL

Publikuar tek: politike, më 12:42 12-07-2019 Gjinushi nuk njeh refuzimin e Metës: Dekret NUL Skender Gjinushi

Presidenti Ilir Meta nuk e dekretoi Skënder Gjinushin si kreun e Akademisë së Shkencave.

Ndërkaq, ka ardhur reagimi i Gjinushit i cili nuk e konsideron fare këtë dekret të Metës duke e cilësuar si “nul”.

‘Meta vazhdon të nxjerrë dekrete nul, dhe me anë të dekreteve vazhdon të anulojë zgjedhje’, është shprehur Gjinushi i cili në fakt i fitoi zgjedhjet si i vetmi kandidat për Akademinë e Shkencave dhe kur ende nuk kishte dhënë dorëheqjen nga kreu i PSD.

Ky ishte dhe një ndër argumentet refuzuese që dha Meta për mos e dekretuar Gjinushin.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.12174010276794
array(1) { ["section"]=> string(53) "gjinushi-nuk-njeh-refuzimin-e-metes-dekret-nul-171975" }