Gjirokastër e Tepelenë, moti i keq lë 23 fshatra pa energji elektrike (SITUATA)

Publikuar tek: aktualitet, më 16:09 12-11-2019 Gjirokastër e Tepelenë, moti i keq lë 23 fshatra pa energji elektrike (SITUATA)

Moti i keq ditën e sotme ka shkaktuar shumë incidente.

Mësohet se kanë mbetur pa energji 23 fshatra në të gjithë territorin e rajonit jugor.

Bëhet me dije se në Qarkun e Gjirokastrës, kanë mbetur pa energji 23 fshatra në të gjithë territorin e rajonit jugor.

Ndërsa pasojë e erës së fortë në Tepelenë janë shembur telat përcjellës të rrymës duke lënë pa energji 13 fshatra si Rabie, Xhaxhak dhe Levan.

Sakaq, dhe në Përmet pa energji si pasojë e motit të keq kanë mbetur 3 fshatra pjese e Njesise Administrative Sukë.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027453899383545
array(1) { ["section"]=> string(83) "gjirokaster-e-tepelene-moti-i-keq-le-23-fshatra-pa-energji-elektrike-situata-185624" }