Gjirokastër, policia kufitare ndalon 27 klandestinë

Publikuar tek: aktualitet, më 08:24 12-04-2015 Gjirokastër, policia kufitare ndalon 27 klandestinë

Policia e Gjirokastrës ka ndaluar 27 klandestinë të cilët po tentonin të kalonin kufirin.

Sipas policisë, 25 prej klandestinëve ishin nga Siria ndërsa dy prej tyre ishin nga Eritrea. Gjendja shëndetësore e klandestinëve mësohet të jetë e mirë ndërkohë që po punohet për kthimin e tyre në atdhe.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksident me pasojë vdekjen në Shkodër, përplasen dy makina
Arrestohen 3 persona, shpallen në kërkim 2 të tjerë. Ndalonin drejtues mjetesh dhe i grabisnin me armë »
Article Logic
Execution time: 0.013040065765381
array(1) { ["section"]=> string(55) "gjirokaster-policia-kufitare-ndalon-27-klandestine-8486" }