Gjirokastër, policia ndalon 37 klandestinë

Publikuar tek: aktualitet, më 08:57 22-01-2015 Gjirokastër, policia ndalon 37 klandestinë

Policia shqiptare ka ndaluar  në Gjirokastër 37 klandestinë . Arrestimi I tyre u bë në fshatin Glinë, në kohën që e kishin kaluar kufirin me shtetin fqinj Greqinë, nga prej kishin ardhur. Mësohet se klandestinët ishin 21 sirianë, 7 kongolezë dhe  5 nga Eritrea.

Gjendja e tyre shëndetësore aktualisht është e mirë, duke marrë parasysh edhe temperaturat e ulta në këto ditë janari. Policia ka komunikuar për mediet se po punohet me palën greke që të bëhet riatdhesimi i tyre. Nuk është hera e parë që policia në zonën e Gjirokastrës bën arrestime të tilla, të klandestinëve që vijnë nga Azia dhe Afrika.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mostrat e Kokainës, analizë në Gjermani
Përmbytjet/ Vazhdon situata e rëndë, FA: Janë evakuar 222 persona »
Article Logic
Execution time: 0.011928081512451
array(1) { ["section"]=> string(46) "gjirokaster-policia-ndalon-37-klandestine-1160" }