GJKKO i ktheu pasuritë, SPAK kërkon sekuestrimin e pronave në zotërim të Adriatik Llallës

Publikuar tek: aktualitet, më 16:45 03-12-2020 GJKKO i ktheu pasuritë, SPAK kërkon sekuestrimin e pronave në zotërim të Adriatik Llallës Adriatik Llalla

Struktura e Posaçme Anti-korrupsion ka kërkuar që të sekuestrohen pasuritë që janë në emër të ish-prokurorit të Përgjithshëm, Adriatik Llalla.

Pasuritë e Llallës më parë ishin në sekuestro, por GJKKO vendosi për heqjen sekuestros preventive ndaj pasurisë së ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla.

Prej vitit 2018, disa mijëra metra katrot tokë dhe një apartament në pronësi të Llallës u vendosën në sekuestro preventive, pas akuzave të ngritura ndaj tij për pastrim parash dhe mosdeklarim të ardhurash.

Tani SPAK sërish ka kërkuar që të vihen në sekuestro:

Apartament banimi, me sipërfaqe 67.2 m², ndodhur në Durrës;

Tokë arë, me sipërfaqe 4.500 m², ndodhur në Tiranë;

Tokë arë, me sipërfaqe 12.300 m², ndodhur në Tiranë;

Tokë arë, me sipërfaqe 3000 m², ndodhur në Tiranë;

Tokë arë, me sipërfaqe 2250 m², ndodhur në Tiranë.

Aktualisht Llalla po gjykohet vetëm për mosdeklarim të të ardhurave. Nëse shpallet fajtor, Llalla rrezikon nga dënimi me gjobë, deri në tre vite burg.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shkatërrohet banda shqiptare e drogës në Greqi, arrestohen 6 persona, mes tyre trafikanti i rrezikshëm
Protestuan kundër ndërtimit të Hec-Skavica, policia u bën 'gjëmën' dy organizatorëve, gjobiten me nga 50 milionë lekë (EMRAT) »
Article Logic
Execution time: 0.01005482673645
array(1) { ["section"]=> string(102) "gjkko-i-hoqi-sekuestron-spak-kerkese-per-sekuestrimin-e-pasurive-ne-zoterim-te-adriatik-llalles-230058" }