Gjoba është një shifër modeste, policët gjejnë mënyrën për të ndëshkuar turistët që nuk mbajnë maskë

Publikuar tek: bota, më 23:06 23-01-2021 Gjoba është një shifër modeste, policët gjejnë mënyrën për të ndëshkuar turistët që nuk mbajnë maskë Turistet \"gjobiten\" me 50 pompa nese nuk mbajne masken

Policia në Indonezi ka gjetur një mënyrë të pazakontë për të ndëshkuar turistët që nuk mbajnë maskë në rrugët e Balit.

Duke patur parasysh se gjoba është një shifër modeste, vetëm 6 euro, polcët vendas detrojnë turistët që nuk mbajnë maskë të bëjnë 50 pompa.

Të njëjtin fat do të kenë edhe ata që e mbajnë maskën poshtë hundës, ndërsa videot e turistëve që bëjnë pompa janë shpërndarë në të gjithë rrjetin.

Indonezia është një nga vendet më të goditura nga koronavirusi, me mbi 970 mijë raste pozitive dhe 27.664 viktima.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ka vaksinuar rreth 30% të popullsisë, Izraeli fillon vaksinimin edhe për adoleshentët
Zgjedhja e Trump si president, veshja e Kamala Harris dhe shfaqja e Lady Gaga-s te Super Bowl, krijuesit e “The Simpsons” tregojnë se si e parashikojnë të ardhmen me kaq saktësi »
Article Logic
Execution time: 0.011337041854858
array(1) { ["section"]=> string(106) "gjoba-eshte-nje-shifer-modeste-policet-gjejne-menyren-per-te-ndeshkuar-turistet-qe-nuk-mbajne-maske-236149" }