Gjobitet blogerja e famshme për gënjeshtër, tha se mundi kancerin përmes një ushqimi të shëndetshëm

Publikuar tek: bota, më 18:55 29-09-2017 Gjobitet blogerja e famshme për gënjeshtër, tha se mundi kancerin përmes një ushqimi të shëndetshëm

Një blogere ushqimi e cila tha se mundi kancerin si pasojë e një ushqimi të shëndetshëm, është gjobitur për mashtrim të konsumatorëve.

Gjykatësi kishte vendosur në mars se pretendimet mashtruese të Belle Gibson përbëjnë sjellje të pafalshme sipas ligjit të konsumatorit Australian.

Libri dhe app janë tërhequr dhe tani Gjykata Federale e Drejtësisë Debra Mortimer ka urdhëruar Gibson të paguajë një total prej AU $ 410,000 (£ 240,000. 

yutyutyut.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012593984603882
array(1) { ["section"]=> string(104) "gjobitet-blogerja-e-famshme-per-genjeshter-tha-se-mundi-kancerin-permes-nje-ushqimi-te-shendetshem-94182" }