Gjok Jaku emërohet zv.ministri i ri i Bujqësisë

Publikuar tek: politike, më 23:31 20-05-2015 Gjok Jaku emërohet zv.ministri i ri i Bujqësisë

Këshilli i Ministrave ka vendosur të emërojë sot Gjok Jakun si zv.ministrin e ri të Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave.

Ky ndryshim vejn në prag të zgjedhjeve vendore dhe pritet të pasohet edhe nga ndryshime të tjera në qeveri si efekt i zgjedhjeve.

Gjok Jaku është nga Lezha dhe ka qenë dy herë kryetar bashkie i këtij qyteti. Ai ka mbajtur edhe postin e Prefektit të Shkodrës. Në vitin 2005 Gjokë Jaku i shpëtoi për mrekulli një atentati me armë. Ai u qëllua në hyrje të banesës së tij dhe plumbat që mori në zonën e këmbëve e lanë të plagosur.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0089950561523438
array(1) { ["section"]=> string(53) "gjok-jaku-emerohet-zv-ministri-i-ri-i-bujqesise-11619" }