Çudia në Angli, gjoksi i madh i shpëton jetën

Publikuar tek: bota, më 22:27 26-06-2015 Çudia në Angli, gjoksi i madh i shpëton jetën

28 vjeçarja kishte turp nga gjoksi i saj i madh, derisa një ditë e shpëtoi nga vdekja e sigurtë.

Nëna e dy fëmijëve, Sarah Foster, shpesh vihej në siklet nga gjoksi i saj i madh, derisa një ditë ajo zbriti nga makina e saj për të blerë një paketë cigare kur një makinë tjetër po vinte drejt saj me 128 km për orë.

Ishte falë gjoksit të saj të madh që ajo mundi ti mbijetojë përplasjes. Jo vetëm që koka e saj i shpëtoi përplasjes me xhamin e makinës por falë gjoksit trupi i saj u hodh në anën tjetër të rrugës, pëprara se makina të përplasej me pemën.

Doktorët u habitën kur zbuluan se Sarah nuk kishte asnjë kockë të thyer në trupin e saj. Ata shpjegojnë se falë gjoksit të saj të madh, që funksionoi si një jastëk ajri, Sarah i shpëtoi vdekjes së sigurtë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013054847717285
array(1) { ["section"]=> string(35) "gjoksi-i-madh-i-shpeton-jeten-14730" }