Gjonaj bën deklaratën e fortë: Jemi në fazën e thelluar antikorrupsion, 35 institucione në sitë, 6 zyrtarë të kallëzuar, 28 të shkarkuar

Publikuar tek: barometri, më 07:38 08-07-2018 Gjonaj bën deklaratën e fortë: Jemi në fazën e thelluar antikorrupsion, 35 institucione në sitë, 6 zyrtarë të kallëzuar, 28 të shkarkuar

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, ka prezantuar rezultatet e kontrollit të Task-Forcës në institucionet shtetërore.

 

Ajo bën me dije se tashmë është faza e thelluar e antikorrupsionit.

Sipas saj Task-Forca ka ushtruar 35 kontrolle në institucione qendrore dhe ka rekomanduar 3 kallëzime penale për 6 drejtues të administratës, 172 masa disiplinore, nga të cilat 28 largime nga detyra 

“Kemi hyrë në një fazë të thelluar të luftës kundër korrupsionit. Në 2 muaj, Task Forca Antikorrupsion: 35 institucione të kontrolluara, 3 kallëzime penale për 6 drejtues të administratës, 172 masa disiplinore, nga të cilat 28 largime nga detyra. Bashkë me qytetarët, sfida vazhdon”, shprehet Gjonaj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024506807327271
array(1) { ["section"]=> string(139) "gjonaj-ben-deklaraten-e-forte-jemi-ne-fazen-e-thelluar-antikorrupsion-35-institucione-ne-site-6-zyrtare-te-kallezuar-28-te-shkarkuar-127153" }