Gjosha-Lu: Të forcojmë më tej marrëdhëniet Shqipëri-SHBA

Publikuar tek: aktualitet, më 15:58 14-04-2015 Gjosha-Lu: Të forcojmë më tej marrëdhëniet Shqipëri-SHBA

Ministrja e Integrimit Europian, Klajda Gjosha, ka pritur sot në një takim Ambasadorin e  Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Lu me të cilin ka biseduar rreth forcimit të mëtejshëm të marrëdhënieve midis Shqipërisë dhe SHBA-së

Ambasadori Lu është shprehur se vlerëson përpjekjet që po bën Shqipëria për tu zhvilluar dhe për të përparuar në rrugën drejt Bashkimit Europian, ndërsa theksoi se Shtetet e Bashkuara të Amerikës, mbështesin procesin e  integrimit të Shqipërisë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Largimi i shqiptarëve, ministria e Brendshme hetim kompanive të udhëtimit: Mashtrojnë qytetarët
Tiranë, zbret nga pallati qytetari që kërcënoi se do të hidhet, shkak problemet me hipotekën »
Article Logic
Execution time: 0.01315712928772
array(1) { ["section"]=> string(60) "gjosha-lu-te-forcojme-me-tej-marredheniet-shqiperi-shba-8708" }